پیشگیری و رفع تصرف 420 هکتار از اراضی ملی هرمزگانبه گزارش خبرنگار ایرنا، امید ذاکری سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 292 هکتار از اراضی یاد شده، با حضور به موقع ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی و در قالب تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی، در اختیار دولت باقی ماند و از تصرف آنها پیشگیری شد.
وی ادامه داد: برای بیش از 128 هکتار از اراضی نیز در قالب اجرای احکام قضایی نسبت به خلع ید از تصرف های سنواتی اقدام شده است.
وی بیان داشت: بیشترین سطح خلع ید از اراضی تصرفی به میزان 109 هکتار مربوط به شهرستان پارسیان است.
ذاکری خاطرنشان کرد: در حال حاضر حفاظت از حدود 1.5 هکتار از مراتع استان تحت اجرای پروژه حفاظت مشارکتی توسط مرتع داران با مبادله تفاهم نامه، آموزش های لازم و صدور کارت مرتع بانی در حال انجام است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار در برنامه ششم توسعه با تکمیل عملیات کاداستر برای کل اراضی باقی مانده استان به میزان 6 میلیون هکتار می توان گام بزرگی را در راستای پیشگیری از تصرفات اراضی ملی و منابع طبیعی ، تسهیل و تسریع فرآیند تخصیص اراضی برای سرمایه گذاری برداشت.
وی با قدردانی از مراجع قضایی، عوامل انتظامی و دستگاه های متولی در همراهی با این مجموعه خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی در راستای کاهش تصرف زمین های ملی، تمرکز عملیاتی خود را بر پیشگیری گذاشته است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: با شناسایی مناطق حساس و اولویت بندی، یگان حفاظت در شهرستان ها اقدام به گشت زنی و مراقبت های منظم و دوره ای در مناطق مختلف می کند.
ذاکری خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی استان برای جلوگیری از هرگونه تخلف و تصرف زمین ملی، حتی در روزهای تعطیل نیز در آماده باش کامل است.
وی بیان داشت: اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان های هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار در مورد تخریب، تصرف و آتش سوزی از طریق شماره تلفن 1504 می باشند.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار، عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.
7198/2094/1772
خبرنگار: فاطمه حسینی * انتشار: مجید ملازادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید