پسماند و زباله خطر اصلی گیلان / تهیه کتابچه ظرفیت های ملی بودجه 96به گزارش خبرنگار ایرنا، کیوان محمدی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان در رشت افزود: پسماند و زباله از خطرهای اصلی استان است که اخیراً نیز در سراوان شهرستان رشت مشکلاتی را ایجاد کرد.
وی تامین اعتبار لازم برای تاسیسات فاضلاب استان، ضرورت تامین اعتبار لازم برای آب آشامیدنی روستاها ، تامین اعتبار لازم برای مرمت آثار تاریخی و میراث فرهنگی ، تامین اعتبار لازم برای بهسازی راه های مواصلاتی را از دیگر اولویت ها ذکرکرد.
محمدی ادامه داد: موضوع احیای تالاب انزلی و دیگر تالاب های استان و نیز تامین اعتبار برای طرح های مربوط به نوسازی و بازسازی شبکه فرسوده برق از موارد دیگری بود که دستگاه های اجرایی استان پیشنهاد کردند که در اولویت باشند.
محمدی در بخش دیگری از سخنانش، از تهیه کتابچه ظرفیت های ملی بودجه سال 96 به پیشنهاد مصطفی سالاری استاندار گیلان خبر داد و گفت: این کتابچه بمنظور خدمت و کمک به بودجه استان برای سازمان ها تهیه شده و طی همین هفته در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ، معضل اجتماعی بسیاری از روستاهای استان را آب آشامیدنی آنها دانست و گفت: آب آشامیدنی روستاها در حال تبدیل شدن به یک بحران است.
محمدحسین قربانی افزود: همانطور که در زمینه گاز ، کار بسیار خوبی در استان انجام شده، باید برای آب نیز حرکت این چنینی داشته باشیم.
وی با اشاره به اجرای 11 سد لاستیکی در استان به عنوان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهوری گفت: با توجه به برنامه ریزی برای راه اندازی چهار سد لاستیکی در سالجاری ، فقط یکی از آنها در آستانه شرفیه محقق شده است.
قربانی به خشکسالی های سال های اخیر و کشاورزی بودن استان اشاره و تصریح کرد: راه اندازی این سدها می تواند نقش موثری در ذخیره سازی آب داشته باشد.
وی با قدر دانی از اختصاص 30 میلیارد تومان برای پره های صیادی استان از سوی سازمان برنامه و بودجه گفت: این اعتبار معضل بزرگی در استان را برطرف کرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه با اقدامات خوب انجام شده در سال 94 ، از واردات برنج در فصل برداشت جلوگیری شد، گفت: اکنون بازار برنج دچار رکود شده و دولت همچون سال گذشته می تواند با خرید توافقی به کشاورزان تولیدکننده این محصول کمک کند.
جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان امروز (شنبه) به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در رشت برگزار شد.
خبرنگار: سلیمانی **انتشاردهنده:کبیری
7296 / 2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید