پایگاه سیار مشاوره‌ای و پیشگیری از ایدز در دامغان فعال شددکتر سید امیرحسین خادمی روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا، افزود: این طرح به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت دامغان در قالب اجرای چهارمین برنامه راهبردی کشوری کنترل ایدز و با هدف افزایش آگاهی در زمینه بیماری ایدز و رفع تبعیض بین بیماران مبتلا به ایدز اجرا می شود.
وی تصریح کرد: این پایگاه از 14 مرداد 96 به صورت موقت در مدت هفت تا 10 روزه در شهرستان دامغان ارائه خدمات می‌کند و در این پایگاه سیار انواع مشاوره ها، روش های پیشگیری آگاه سازی و اطلاع رسانی در مکان های پرتردد و عمومی به صورت رایگان ارائه می شود.
رئیس مرکز بهداشت دامغان با اشاره به اینکه در این پایگاه سیار چهار مشاوره ارایه خدمت می کنند، افزود: پیشگیری همواره بهتر از درمان است پس با توجه به این مقوله، باید در جهت پیشگیری اقدامات لازم را انجام داد و پیشگیری را جدی گرفت.
خادمی، نگاه منفی جامعه به بیماری ایدز را از معضلات کشور دانست و گفت: مهمترین عامل انتقال بیماری ایدز از راه تماس جنسی است که نیاز به پیگیری دارد و باید به بیمار مبتلا به ایدز برای رفع بیماری و بهبودی کمک کرد و نگاه منفی به این بیماری در کشور باید اصلاح شود.
رئیس مرکز بهداشت دامغان ادامه داد: پس از اتمام طرح سیار پیشگیری از ایدز، کلیه 11 پایگاه شهر و روستا آماده مشاوره در این خصوص است و مرکز مشاوره بیماری های رفتاری مستقر در ستاد مرکز بهداشت آماده ارایه خدمت مشاوره ای به مردم و خدمات درمانی به بیماران است.
32 خانه بهداشت شهری و روستایی در شهرستان دامغان فعالیت دارد.
9856/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید