نزدیک به سه هزار شماره تبلیغاتی مزاحم مسدود شدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی امروز (شنبه) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تاکنون 32 هزار و 155 نفر با ارسال 82 هزار و 672 پیامک شکایت های خود را به سامانه 195 ارسال کرده اند که به مسدودسازی 2هزار و 773 شماره منجر شده است.
وی تاکید کرد ارسال پیامک به سامانه 195 رایگان است.
آذری جهرمی ادامه داد: به اپراتورها برای ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق سرشماره های آنها هشدار داده شده است.
«مرحله دوم سامانه پیامکی 195 برای دریافت گزارش های مردمی درباره ارسال پیام های انبوه فعال شده است. اکنون این سامانه قابلیت دریافت گزارش پیامک های مزاحم تبلیغاتی با شماره های تلفن ثابت و نیز سرشماره های هزار، 2 هزار و 3 هزار را دارد».
وی افزود: با راه اندازی این سامانه در یک ماه گذشته و همکاری مردم حجم قابل توجهی از پیامک های مزاحم کم شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفدهم مهرماه در آیین روز جهانی پست گفت: پیامک های تبلیغاتی در ابتدا با یک افراط روبرو شدند و خیلی بی ضابطه و بی حساب و کتاب شروع کردند به پیامک تبلیغاتی با محتواهای نامناسب و محتواهای دسته بندی نشده و در ساعت های نامناسب و غیر مجاز مزاحمت برای مردم شد و ایجاد ناراحتی کردند.
وی افزود: بر این اساس، شورای عالی فضای مجازی ورود کرد و مصوبه ای داشت و براساس آن کمیسیون تنظیم مقررات محدودیتی هایی را به وجود آورد.
آذری جهرمی با بیان اینکه پیامک های تبلیغاتی یک فعال ساز کسب و کارهای نوپا هم هستند که با اعمال محدودیت این کسب و کارها از این امکان محروم شدند، افزود: ما برای این نیاز راه حل نیافتیم و تنها محدود سازی اعمال شد.
عضو هیات دولت با اشاره به طراحی 2بسته در این باره از ابتدای کار دولت دوازدهم یادآوری کرد: از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته شد این 2راه را پیگیری کند.
آذری جهرمی یکی از راه ها را چنین عنوان کرد که با اجازه مردم و مشوق های لازم این امکان را برای کسب و کارهای نوپای دارای مجوز فراهم آورند تا بتوانند از این بستر استفاده کنند.
وی راه دوم را برخورد جدی با متخلفان عنوان کرد و از تشکیل کار گروهی در این باره خبر داد که قرار است تا پایان مهرماه با کمک سامانه 195 اقدام کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
اقتصام*2078*1961* تنظیم: محمدمهدی بهرامی**انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید