مدیرکل تامین اجتماعی لرستان: 90 میلیارد ریال بیمه بیکاری در لرستان پرداخت شدبه گزارش ایرنا شهنار حمزه لویی عصر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان افزود: تامین اجتماعی استان لرستان همواره بر مدار قانون و در کنار مدیریت ارشد استان به حمایت از کارگاه ها و کارخانه هایی پرداخته که به دلیل درست اجرا نشدن خصوصی سازی در دهه اخیر با مشکل مواجه شده اند.
وی گفت: برخی مسائل و مشکلات بنیادی همچون تحریم ها، مدیریت نادرست کارخانجات و خصوصی سازی نامناسب طی یک دهه اخیر منجر به بروز مشکلات جدی در استان شده که می توان گفت همین مسائل مدیریت و پذیرش مدیریت در استان را خطرپذیر کرده است.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به عملکرد مطلوب و دریافت تندیس نقره ای توسط این دستگاه افزود: به رغم همه مشکلات و سختی های موجود به دور از هرگونه حاشیه و رانت به وظایف خود بنا بر قانون عمل کرده ایم.
وی با اشاره به نقش و اهمیت خبرنگاران دررفع مشکلات استان لرستان گفت: جامعه خبری استان از پویایی لازم برخوردار بوده و همواره در خصوص مسائل و مشکلات مطرح استان به موقع واکنش نشان داده است تا بتواند در مسیر توسعه استان گام بردارد.
مدیرکل تامین اجتماعی لرستان افزود: چنانچه رسانه ها نتوانند در فضایی مناسب به وظیفه اصلی خود که تنویر افکار عمومی است گام بردارند اثرات توسعه نیافتگی بر استان تداوم خواهد داشت.
محمد حسن موسیوند دبیر اجرایی خانه کارگر لرستان نیز در این نشست گفت: خانه کارگر استان لرستان حدود یکسال است که فعالیت خود را از سر رفته و در این مدت توانسته است کارنامه قابل قبولی از خود در راستای حمایت از حقوق کارگران ارائه دهد.
وی افزود: خانه کارگر تشکیلاتی به دور از هر گونه گرایش های حزبی و با دیدگاه اصلاح طلبی و ماهیت صنفی پیگیر مسائل، خواسته ها و مشکلات جامعه کارگری است.
دبیر اجرایی خانه کارگر استان لرستان گفت: برخلاف برخی حزب ها که فعالیت آنها منحصر به ایام انتخابات است اما خانه کارگر لرستان فعالیتی مستمر و مداوم دارد.
وی افزود: خانه کارگر در سراسر کشور دارای حدود پنج هزار عضو با کارت شناسایی و هویت است که می توانند از امکانات رفاهی در شهرهای مختلف اعم ازشیراز، شمال، اصفهان، مشهد و قشم بهره مند شوند.
دبیر اجرایی خانه کارگر استان لرستان اظهار کرد: استان لرستان بنا به دلایل مختلفی فاقد امکانات رفاهی است اما با توجه به ظرفیت های گردشگری که این استان دارد در تلاش هستیم تا بتوانیم امکانات رفاهی برای لرستان نیز فراهم شود.
وی افزود: در مواردی گزارش های درستی از وضعیت استان به وزیران و مسئولان کشوری ارائه نمی شود، واقعیت این است که صنعت استان بیمار است و کارخانه های استان نیز در وضعت نیمه تعطیل قرار دارند.
موسیوند گفت: این انتظار وجود دارد که دولت به جامعه کارگری توجه خاص داشته باشد و با تلاش برای حفظ اشتغال موجود در راستای تحقق مطالبات جامعه کارگری قدم برداشته شود.
وی از مسئولان استان لرستان خواست با نگاه ویژه به مسائل و مشکلات جامعه کارگری رسیدگی کنند.
نشست خبری مدیرکل تامین اجتماعی لرستان و دبیر اجرایی خانه کارگر استان لرستان به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار برگزار شد.
1920/3022
خبرنگار: مهری دریکوند ** انتشاردهنده: احسان کردیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید