صرفه جویی 2.8 میلیون متر مکعبی مصرف آب در شهرستان نمینفرهاد عبدالعلی پور روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان نمین افزود: با پر شدن 37 حلقه چاه غیر مجاز این میزان صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و صنعت شهرستان صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه 552 حلقه چاه موجود شهرستان نمین مشمول طرح تعدیل آب شده است گفت: از طریق این طرح نیز پنج میلیون متر مکعب در مصارف آبی شهرستان صرفه جویی شده است.
فرماندار نمین با بیان اینکه در شش ماهه نخست سالجاری بیش از سه هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه ها آزاد شده است اظهار داشت: در همین راستا 186 مورد تخلف نیز شناسایی شده است.
عبدالعلی پور با اشاره به اینکه طی 2 سال گذشته مساحتی بالغ بر 30 کیلومتر از رودخانه ها و سرشاخه های آنها در شهرستان لایروبی شده است افزود: وضعیت 17 چاه غیرمجاز شهرستان نیز در دادگاه درحال بررسی است.
وی گفت: 68 حلقه چاه با معادل 2 میلیون متر مکعب در حال اضافه برداشت از سفره های زیرزمینی اب هستند که با سرعت و قاطعیت وضعیت آنها بررسی می شود.
فرماندار نمین افزود: در شش ماه نخست سالجاری با پر شدن 12 حلق چاه غیر مجاز دیگر بالغ بر 2.4 میلیون متر مکعب در مصارف مختلف آب شهرستان صرفه جویی به عمل آمده است.
رییس شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان نمین با بیان اینکه210 حلقه چاه کشاورزی و صنعتی برقی در شهرستان وجود دارد ادامه داد:132 حلقه چاه نیز هوشمند سازی شده اند تا از همین طریق نیز صرفه جویی ها در مصرف صورت گیرد.
وی گفت: میزان بارندگی در سال آبی پیش رو 43 میلیمتر بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش داشته است.
شهرستان نمین در شرق اردبیل واقع است . این شهرستان در دشت ممنوعه اردبیل برای حفر هر گونه چاه واقع است.
خبرنگار: ساسان رحمتی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6016/7120انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید