سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری شرکت چینی برای ساخت بازار تخصصی ساختمان در تهرانبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمود اسلامیان روز سه شنبه درحاشیه مراسم امضای توافقنامه احداث بزرگترین بازار تخصصی ساختمانی کشور در جمع خبرنگاران افزود: 85 درصد سرمایه گذاری ساخت این بازار تخصصی از طریق فاینانس خارجی و مابقی با تامین منابع داخلی تامین خواهد شد.
وی اظهار کرد: با احداث بازار تخصصی ساختمان و مصالح به صورت تخصصی انواع مصالح ساختمانی شهر 10 میلیون نفری تهران تامین می شود و در صورت نیاز همه نوع مصالح در دسترس سازندگان ساختمانی قرار خواهد گرفت.
اسلامیان در پاسخ به اینکه چرا با همکاری شرکت چینی چنین بازاری احداث می شود، افزود: یکی از مسائل مهمی که هم رهبر معظم انقلاب و هم رئیس جمهوری برآن تاکید دارند تعامل با دنیا و کشورهایی است که روابط خوبی با ایران دارند. و البته تاریخچه روابط ما با کشور چین به چند هزار سال قبل باز می گردد.
وی اظهارکرد: برای ساخت بازار تخصصی ساختمانی با مشارکت این شرکت چینی، چند مذاکره با مدیرعامل شرکت بی. سی. جی که کارهایی را در سطح بین المللی انجام داده است صورت گرفته و مطالعات لازم در این زمینه به انجام رسیده است.
اسلامیان با بیان اینکه دراکثر کشورهای دنیا بازارهای تخصصی در حوزه های مختلف شکل گرفته است، افزود: احداث این بازار می تواند به تسهیل ترافیک، حمل و نقل وامکان دسترسی مشتریان کمک کند و حق انتخاب مشتری را بیشتر کند.
اسلامیان افزود: هم اینک توافق اولیه با شرکت چینی یاد شده انجام گرفته است و امیدواریم با کمک شهرداری بتوانیم کار را به مرحله اجرا برسانیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: سهام این بازار تخصصی در حال حاضر قابل واگذاری نیست اما پس از احداث و در صورتی که مشکلی نداشته باشد به بازنشستگان صندوق کشووری عرضه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، بازار تخصصی ساختمان و مصالح طبق توافق نامه با شرکت معروف چینی بی سی جی در طول سه سال در شرق تهران منطقه حکیمیه درمساحت زمینی به طول 90 هزار متر مربع ساخته خواهد شد.
این اولین بار است که قرار است هایپر مارکتی در یک حوزه تخصصی از جمله ساختمان احداث شود.
اجتمام**9136 ** 1569
خبرنگار: فرزانه جلالیان ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید