راهی جز سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای طرح های نیمه تمام قم نیستبه گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی عصر سه شنبه در جلسه بررسی موانع سرمایه گذاری در استان، با بیان این که جذب بخش خصوصی نیازمند اعتمادسازی است افزود: باید دستگاه های اجرایی طوری عمل کنند که بخش خصوصی انگیزه لازم برای سرمایه گذاری در قم را داشته باشد.
وی با اشاره به برخی قوانین موازی و مشکلات قانونی جذب سرمایه گذاری افزود: کمیته ای برای تعیین ساختار جذب بخش خصوصی ایجاد شود.
صادقی، احصاء طرح های بزرگ سرمایه گذاری در استان و تعیین موقعیت جغرافیایی آنها را خواستار شد و تصریح کرد: باید جلسات موردی با سرمایه گذاران طرح های اقتصادی بزرگ جهت تسریع در فرایند آن نیز توسط مدیران ارشد برگزار شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برخی صنایع فعال همچون فرش، مبل و سنگ قم اظهار داشت: با تکمیل خوشه های کسب و کار می توانیم به خروجی بهتری در راستای جذب سرمایه گذار و رونق تولید دست یابیم.
حسن رضوی با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در استان قم، تلاش برای تعیین تکلیف سرمایه گذاران ظرف مدت مشخص را ضروری دانست و تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا پس از اهلیت سنجی سرمایه گذاران مراحل بعدی با سرعت بیشتری انجام شود.
محسن بهشتی معاون امور عمرانی استانداری قم نیز در این جلسه با اشاره به شرایط خاص استان قم، اقدام عاجل برای جذب بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: باید به صورت خاص مشکلات طرح های بزرگ سرمایه گذاری در قم در جلسه های مختلف با حضور مدیران ارشد مورد بررسی قرار بگیرد.
8138/ 1175 تنظیم کننده: فرزانه پیری ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید