خراسان شمالی در شاخص پوشش بیمه ای از میانگین کشوری عقب استبه گزارش ایرنا، محمدعلی عباس زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار کرد: میانگین پوشش بیمه تامین اجتماعی در کشور بیش از 42 درصد است.
وی افزود: عقب ماندگی پوشش بیمه ای در این استان بیشتر به علت صنفی بودن و همچنین کشاورزی بودن این خطه است چرا که بخشی از جمعیت استان در روستاها در حوزه کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند که زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نگرفته اند.
وی گفت: با توجه به اینکه در سفر رهبر معظم انقلاب به این استان بر تقویت حوزه صنعت و گردشگری تاکید شده است امیدوار هستیم که پوشش بیمه ای این استان نیز افزایش یابد.
وی فعالیت رسانه ها را در راستای افزایش پوشش بیمه ای در جامعه موثر دانست و گفت: رسانه ها با آگاه سازی و اطلاع رسانی اقشار مختلف جامعه را تشویق به بیمه کنند تا آینده مطئمن تری داشته باشند.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه هم اکنون 110 هزار بیمه شده در این استان داریم اظهار کرد: 12 هزار مستمری بگیر نیز در این استان داریم که ماهانه 200 میلیارد ریال برای مستمربگیران هزینه خواهد شد.
عباس زاده افزود: هم اکنون از سازمان ها، کارفرمایان انتظار داریم با پرداخت به موقع این سازمان را کمک کنند و همچنین از جریمه ها نیز جلوگیری شود تا منابع سازمان به موقع تامین شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 180 هزار فقره دفترچه تولید شد گفت: ایجاد پرونده الکتروینکی، حذف فیزیکی دفترچه ها، ارائه شماره بیمه اختصاصی، دریافت مجوز شعبه تامین اجتماعی فاروج، راه اندازی شعبه دو بجنورد و شعبه مانه و سملقان، شعبه اقماری گرمه و شهر راز و کارگزاری مرکز استان از جمله فعالیت های این سازمان است.
اکنون 51 درصد جمعیت خراسان شمالی در شهرها و مابقی در روستاها ساکن هستند.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد با در نظر گرفتن افراد خانواده بیمه شدگان، جمعیت تحت پوشش این سازمان برای خدمات درمانی به بیش از 330 هزار نفر می رسد.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید