اختصاص 70میلیارد ریال به بهداشت دهان و دندان در کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش ایرنا، اورنگ ایلامی روز یکشنبه در آیین رونمایی از 2 کلینیک سیار دندانپزشکی در روستای موردراز شهرستان بویراحمد اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری رتبه سوم کشوری در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی را کسب کرده است.
وی افزود: هدف از رونمایی این 2 کلینیک سیار دندانپزشکی توسعه هر چه بیشتر خدمات سلامت دهان و دندان در کهگیلویه و بویراحمد و دسترسی عادلانه تر مردم استان به خدمات بهداشتی و درمانی در راستای تحقق طرح تحول نظام سلامت است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج بیان کرد: قرار است در این 2 کلینیک سیار خدمات دندانپزشکی به طور رایگان به افراد زیر 14 سال و زنان باردار
ارائه شود.
ایلامی عنوان کرد: کلینیک های سیار دندانپزشکی به زودی در دیگر مناطق و روستاهای محروم کهگیلویه و بویراحمد به منظور ارائه خدمات رایگان به افراد زیر 14 سال و زنان باردار راه اندازی می شود.
وی ابراز داشت: در این کلینیک ‌ها خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی به دیگر قشرهای مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز ارائه خواهد شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: تمامی تجهیزات دندانپزشکی در این کلینیک ها برای ارائه خدمات لازم به مردم همراه با یک راننده، یک دندانپزشک و یک دستیار فراهم است.
ایلامی اظهار داشت: هزینه ارائه خدمات در هر کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد حدود سه میلیارد ریال است.
وی افزود: بحث دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور و کهگیلویه و بویراحمد تا حدودی مغفول مانده بود اما در دولت یازدهم این امر مهم به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت.
ایلامی بیان کرد: تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها 25 درصد از خدمات دندانپزشکی به مردم ارائه می ‌شد در حالی که پس از آن به حدود 75 درصد رسید.
وی عنوان کرد: برخی مناطق سخت‌ گذر، دور افتاده و عشایری کهگیلویه و بویراحمد تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت به طور کامل از خدمات دندانپزشکی بهره‌ مند نبودند.
ایلامی ابراز داشت: با راه اندازی کلینیک ‌های سیار دندانپزشکی در کهگیلویه و بویراحمد این خدمات به مدت 200 روز در سال به اهالی مناطق محروم این استان ارائه می شود.
روستای موردراز از توابع بخش مرکزی شهرستان بویراحمد در حدود پنج کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: حسینعلی راشکی
7535/8005انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید