اختصاص یک میلیارد ریال برای تامین آب مددجویان کمیته امداد کرمانشاهحسین خدرویسی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون 51 هزار خانوار استان زیر پوشش حمایت های کمیته امداد قرار دارند که بیش از 14 هزار خانوار آن در مناطق روستایی و کم برخوردار استان ساکن هستند.
وی گفت: همچنین از محل اعتبار تخصیص یافته، 885 منبع ذخیره آب تا پایان مرداد برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد ساکن در مناطق مرزی و محروم استان خریداری خواهد شد.
او اظهار کرد که این اقدام از آن جا صورت خواهد گرفت که بسیاری از خانوارهای ساکن در مناطق محروم استان به آب شرب سالم دسترسی ندارند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هریک از این منابع ذخیره آب، ظرفیت ذخیره 200 لیتر آب را داراست، گفت: به هر خانوار نیازمند یک منبع اهدا می شود.
وی تصریح کرد: این منابع از نوع پلی اتیلن و سه لایه بوده که علاوه بر مقاومت در مقابل سرما و گرما ازنظر بهداشتی نیز ضد جلبک بوده و می‌تواند جهت تأمین آب آشامیدنی سالم درمناطق محروم و مرزی استان تاثیر بسزایی داشته باشد.
خدرویسی افزود: در نیمه دوم سال گذشته نیز 630 میلیون ریال اعتبار به منظور خرید 654 منبع ذخیره آب برای خانوارهای محروم مناطق مرزی استان کرمانشاه تخصیص داده شده بود.
در استان کرمانشاه 51 هزار خانوار نیازمند و محروم در استان کرمانشاه با جمعیتی حدود یکصد هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
3033/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:فرزاد نویدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید