اجرای حکم تخلیه 2 ساختمان تاریخی در تالشسیدجلال سیدمحمدی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این ساختمان ها به عنوان میراث فرهنگی، تاکنون در اختیار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تالش بود و مالکان حقیقی آنها با پیگیری حقوقی در مراجع قضایی، اداره یادشده را محکوم و حکم تخلیه ساختمان ها را اخذ کرده اند.
وی اظهار کرد: تلاش شد با جلب رضایت مالکان حقیقی، ساختمان ها به لحاظ ارزش تاریخی و فرهنگی در اختیار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تالش بماند، اما اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تالش در این راستا همکاری نکرد.
وی ادامه داد: هرچند اجرای حکم تخلیه ساختمان های تاریخی و تحویل آنها به مالکان حقیقی، اقتدار و سلامت دستگاه قضا را نشان می دهد، اما بعد از تخلیه آنها، از نظر نگهداری و تخریب اماکن تاریخی نگرانی وجود دارد.
احمد جهانگیری مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تالش که با تاکید او از ورود خبرنگاران به ساختمان های تاریخی توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی ممانعت شد، گفت: اجازه مصاحبه و ارائه اطلاعات در خصوص ساختمان ها و احکام تخلیه آنها را ندارم و پاسخگویی به هر سئوالی منوط به اجازه واحد روابط عمومی اداره کل متبوع است.
روستای آق اولر به فاصله حدود 30 کیلومتر در ارتفاعات ، عمق جنگل ها و کوهستان های غرب تالش، از مناطق تاریخی و باستانی این شهرستان است و ویلاهای متعددی در آن احداث شده است.

** محکومیت 12 متخلف عرضه گوشت غیر بهداشتی به جریمه نقدی در تالش
رئیس شبکه دامپزشکی تالش گفت: امسال 25 نفر به اتهام کشتار غیرمجاز دام و عرضه گوشت غیر بهداشتی در این شهرستان به مراجع قضایی معرفی شده اند و 12 نفر آنها به پرداخت بیش از 36 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.
محمد مرتضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری برای مقابله با عرضه غیرمجاز و غیربهداشتی گوشت و جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری های مشترک انسان و دام، یک هزار و 739 بار از مراکز عرضه گوشت در تالش بازدید و تخلف در 165 مورد احراز شده است.
وی افزود: علاوه بر محکومیت تعدادی از عوامل عرضه فراورده های دامی فاسد، از سه متخلف در خصوص الزام به رعایت موازین بهداشتی، تعهد محضری اخذ شده است.
مرتضایی ادامه داد: در بازرسی ها بر ذبح دام و استحصال لاشه های دامی در کشتارگاهای تالش، 2 هزار و 657 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف ضبط و امحاء شده است.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران آن حدود 90 هزار راس دام سنگین و 290 هزار راس دام سبک را نگهداری می کنند.
خبرنگاران: عیسی پاشاپور – سید جلال سید محمدی ** انتشاردهنده: کبیری
7106 / 7124 /2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید