آغاز به کار کلینیک های سیار دندان پزشکی در مناطق محروم خرمشهربه گزارش ایرنا معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران گفت: کودکان زیر 14 سال و مادران بادار و شیرده در اولویت اجرای طرح سلامت دهان و دندان مراکز شهری و روستایی قرار دارند.
شهرام ترحمی با بیان اینکه یک سوم جمعیت طرح سلامت دهان و دندان زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمان آبادان قرار دارند، گفت: 231 هزار نفر زیر پوشش این طرح قرار دارند و خدمات به این گروه کاملا رایگان است.
وی اظهار کرد: اجرای طرح سلامت دهان و دندان در سه شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان انجام می شود.
ترحمی گفت:شروع برنامه از شهرستان خرمشهر است و تا سه ماه خدمات معاینه، آموزش و بهداشت، فلوراید درمانی ، فیشور سیلانت، پرکردن دندان، پالپوتومی، جرم گیری و کشیدن دندان برای گروه هدف در این شهرستان انجام می شود.
وی با بیان اینکه شهرستان شادگان در اولویت بعدی قرار دارد، گفت: 10 مرکز برای اجرای طرح سلامت دهان و دندان در سه شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان در نظر گرفته شد.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان شمار افراد دریافت کننده فلوراید درمانی ویژه دانش آموزان زیرپوشش این دانشکده را پنج هزار و 100 نفر عنوان کرد.
7100/3015 /6002
خبرنگار: کمیله حجازی ** تنظیم: عدنان جواهری ** انتشار:کبری آقازریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید